WP-RecentComments 1.7 - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Anonymous
tr: Anonim

en: on
tr: &raquo;

en: &laquo; Newest
tr: &laquo; En Yeni

en: &laquo; Newer
tr: &laquo; Yeni

en: Older &raquo;
tr: Eski &raquo;

en: &laquo; Back
tr: &laquo; Geri

en: Recent Comments
tr: Son Yorumlar

en: Title:
tr: Başlık:

en: Number of comments to show:
tr: Gösterilecek yorum sayısı:

en: (at most 20)
tr: (en fazla 20)

en: Length of each comment:
tr: Her yorumun uzunluğu:

en: Show post titles.
tr: Yazı başlığı gösterilsin mi.

en: Show pingback comments.
tr: Pingback yorumlar gösterilsin mi.

en: Show trackback comments.
tr: Trackback yorumlar gösterilsin mi.

en: Show author avatars.
tr: Yazar avatarı gösterilsin mi.

en: The size of avatars:
tr: Avatar boyutu:

en: The position of avatars:
tr: Avatar konumu:

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: The default avatar:
tr: Varsayılan avatar:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
tr: ('/wp-recentcomments/avatars/' dizini içindeki dosya adı veya bir internet adresi)

en: Show navigator buttons.
tr: Gezinti düğmeleri görünsün mü?

en: Show the comments from administrators.
tr: Yöneticilerin yorumları görünsün mü?

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
tr: <code>:-)</code> ve <code>:-P</code> gibi ifadeleri yayımlarken grafiklere çevir.

en: The most recent comments
tr: En son yorumları göster
